Jak usunąć kamień nazębny domowymi sposobami?


Kamień nazębny to osad, który pojawia się na zębach każdej osoby, która zaniedba regularne usuwanie płytki nazębnej z zębów. Jego obecność jest totalnie niepożądana przez każdego pacjenta. Niestety, jego rozwój sprawia, że ząb, a konkretnie szkliwo zęba ulega demineralizacji – co jest bardzo przykre w skutkach, gdyż ten proces najczęściej kończy się pojawianiem się zmian próchnicznych. W związku z tym, jego usuwanie jest bardzo ważne.

 

Różne decyzje przemawiają jednak za tym, że pacjenci rezygnują z wizyty u stomatologa. To nie dziwi, gdyż czasem po prostu pacjent boi się odwiedzić dentystę nawet w błahej sprawie. Faktem jest, że kwestia usuwania kamienia nazębnego do niej należy. Mimo wszystko, istnieje grono pacjentów szukających informacji, jak usunąć kamień nazębny domowymi sposobami. Kwestia tego, czym rozpuścić kamień nazębny jest dla takich osób szczególnie ważna, gdyż świadomość tego pozwoli im zorientować się, jak usunąć kamień nazębny w domu.

 

Jak usunąć kamień nazębny w domu? Czy domowe sposoby są skuteczne?

 

Zastanawiasz się, jak usunąć kamień nazębny w domu? Na starcie powiemy ci, że skaling wbrew pozorom nie jest tak strasznym zabiegiem. Stomatolog zrobi ci go zdecydowanie dokładniej i lepiej, a dodatkowo uzyskasz dokładną informację na temat tego, w jakiej kondycji są twoje zęby. Kwestia tego, jak się pozbyć kamienia na zębach z wykorzystaniem domowych rozwiązań, powinny być dla ciebie ostatecznością. Jeśli jednak rezygnujesz z wizyty u dentysty na rzecz domowych rozwiązań – sprawdź pozostałą część artykułu!

 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak się pozbyć kamienia na zębach, to pierwszym zaproponowanym przez nas pomysłem będzie napar z szałwii. Tak przygotowanym naparem przepłukujesz jamę ustną przez czas około 3-4 minut, codziennie przez minimum tydzień. Napar z szałwii skutecznie pomoże ci w walce z kamieniem.

 

Drugą inspiracją są… drożdże piwne. Na pewno zastanawiasz się, jak usunąć kamień nazębny domowymi sposobami, ale w życiu nie przyszłoby ci do głowy, że drożdże piwne mogą okazać się przydatne! Aby przygotować pastę pozwalającą na zwalczanie kamienia nazębnego, potrzebujemy łyżki drożdży piwnych, odrobinki wody i soli. Połączenie takich składników w formie pasty pozwoli zabezpieczyć zęby przed rozwojem kamienia, z racji tego, że drożdże piwne będą uniemożliwiać rozwój bakteriom.

 

Czym rozpuścić kamień nazębny?

 

W kwestii tego, jaki środek jest w stanie rozpuścić kamień nazębny, odpowiadamy – to zależy. Dużo bardziej skuteczne okazują się takie metody, jak na przykład ta z octem jabłkowym. Ocet jabłkowy pozwoli dobrze zabezpieczyć zęby przed kamieniem nazębnym, co jest jego sporą zaletą. Prócz tego, niektóre osoby korzystają z mieszanki sody oczyszczonej i oleju kokosowego, co pozwala na usunięcie bakterii panujących w jamie ustnej. Dodatkowo, z pomocą takiej mieszaniny istnieje możliwość delikatnego wybielenia zębów, co stanowi co prawda poboczny, ale bardzo atrakcyjny efekt. Jak widzisz, trudno jest walczyć z kamieniem nazębnym w domu, ale nie jest to niemożliwe.

Kategorie