Nakładki ortodontyczne, których nie widać


Niewidoczne nakładki ortodontyczne przywracają ludziom uśmiech. Dzięki nim można mieć ładny wygląd i cieszyć się prostymi i zdrowymi zębami. Nakładki ortodontyczne to prawdziwa magia, która mogła się spełnić dzięki nowoczesnej technice i wiedzy dentystycznej opartej na wieloletnim ich doświadczeniu.

Niewidoczne nakładki ortodontyczne – czym są i ile kosztują?

Niewidoczne nakładki ortodontyczne są alternatywą dla zwykłych aparatów na zęby. Tyle tylko, że są one bardzo wygodne i w całości nie widoczne. Korzystając z takich nakładek nie ma już potrzeby drutowania zębów i wstydzenia się, że nosi się na zębach aparat ortodontyczny. Nakładki wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Są produktem zdrowym i bezpiecznym i bardzo szybko powodują, że zęby zostają wyprostowane.
Całkowity koszt poszczególnych kuracji wynosi od 5000 zł do 9000 zł. Wszystko zależy od rodzaju wykorzystywanych nakładek, ich ilości oraz od czasu, który będzie potrzebny na skorygowanie zgryzu.

Niewidoczne nakładki na zęby hitem ostatnich lat!

Tego typu nakładki na zęby mają wiele zalet i przez wiele osób są bardzo chętnie noszone. Ich główną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów ortodontycznych, nie widać ich na zębach i tajemnica prostych zębów nie jest już tajemnicą całego środowiska danej osoby.
Dzisiaj te nakładki są hitem tym bardziej, że można taką kuracje opłacić przy pomocy dobrze dobranego systemu ratalnego. Nakładki na zęby są wykonywane na zamówienie, muszą być ściśle dopasowane do zębów osoby, która będzie je nosiła. Na podstawie odlewu zgryzu, specjaliści wykonują określone nakładki, które są spersonalizowane i idealnie dopasowane do zębów danego pacjenta. Jest wiele różnic pomiędzy zwykłym i tradycyjnym aparatem a przeźroczystymi nakładkami. Wszystko zawsze jednak przemawia za niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi, które mają wiele zalet. Przede wszystkim nie widać ich, jest ich kilka i należy zmieniać je co dwa tygodnie, kuracja nimi jest krótka i trwa od 3 do 6 miesięcy. Są łatwe w utrzymaniu w czystości i idealnie się sprawdzają, wykonując doskonale swoje zadanie, są bezpieczne dla alergików i nie podrażniają dziąseł. Kuracja, przy pomocy nakładek nie wymaga ciągłych wizyt u ortodonty, ponieważ nic się tutaj nie wypina i nie wymaga ciągłych i specjalistycznych poprawek.
Dzisiaj jest to innowacja w leczeniu krzywego zgryzu a niewidoczne nakładki stały się prawdziwym hitem.

Niewidoczne nakładki ortodontyczne cena

Czas leczenia ortodontycznego, jeśli chodzi o poprawę zgryzu, przy pomocy niewidocznych nakładek to czasami 3 miesiące a czasami 6 czy też 12 miesięcy. Na czas danej kuracji otrzymuje się określoną ilość nakładek, które wykorzystuje się w czasie leczenia. Takich nakładek może być 14, 24 czy nawet 42. Dodatkowo czasami są potrzebne lekkie poprawki estetyczne lub zaawansowane. W zależności, więc od poszczególnych programów cena takich nakładek może wahać się od 5000 do 10000złotych. Jednak najczęściej standardowo jest to kwota około 7500złotych.