Protezy akronowe


protezy akronowe

Żyjemy w świecie, w którym rozwój technologii zmienia się bardzo dynamicznie. I tak to, co było modne jeszcze kilkadziesiąt lat temu, dziś przechodzi często do lamusa. Praktycznie każdego dnia tworzą się nowe wynalazki, które niejednokrotnie wchodzą do codziennego użytku. Protetyka również ulega dynamicznym zmianom i w użytku pojawiają się coraz to nowocześniejsze i bardziej użyteczne protezy.

 

Co to jest proteza akronowa?

 

Współcześnie obszar protetyki by sprostać coraz większym wymaganiom pacjentów oraz lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie, stara się używać najbardziej nowoczesnych osiągnięć związanych z technologiami. Do tychże można zaliczyć właśnie protezy wykonane z acronu. Specjaliści uznają je za genialny wytwór naszych czasów. Są one chętniej używane z tego powodu, że o wiele lepiej sprawdzają się od protez innego rodzaju.
Cechy jakimi wyróżniają się protezy acronowe to wysokiej klasy walory estetyczne jak i elastyczność, wytrzymałość oraz funkcjonalność. Proteza z acronu może być częściowa lub całkowita. Leczenie protetyczne jest bardzo popularną formą jeśli chodzi o leczenie większości ubytków zębowych. Dość nowym wynalazkiem są protezy akronowe. Jeśli chodzi o kwestie związane z ceną jest ona konkurencyjna w stosunku do mostów czy też implantów zębowych.

 

Wady i zalety protezy akronowej

 

Każdy produkt posiada zarówno zalety jak i wady. Tych drugich jeśli chodzi o protezy z acronu jest zdecydowanie mniej. Pośród wielu zalet, na pierwszy plan wybija się estetyka. Protezy tego typu posiadają klamry, które są przezroczyste. Estetyka naturalnego zęba u pacjenta jest tym samym zachowana. W porównaniu do protez innego typu są one zdecydowanie bardziej wytrzymałe mechanicznie. Ich kolejną zaletą jest to, że nie podrażniają błony śluzowej jamy ustnej. Co bardzo ważne w dzisiejszym świecie przepełnionym masą alergenów, nie wywołują one odczynów alergicznych, co zdarza się niestety w przypadku chociażby akrylowych rozwiązań. Ich kolor nie zmienia się nawet jeśli weźmiemy pod uwagę długoletnie użytkowanie. Acron ma to do siebie, że nie odkształca się. Do wad należy jedynie to, że aby zastosować tego typu rozwiązanie w jamie ustnej muszą znajdować się co najmniej trzy zęby.

 

Czyszczenie protezy akronowej

 

Tak jak i o każdy inny element ciała, tak i o higienę protez acronowych należy zadbać. Jeśli chodzi o kwestię związaną z czyszczeniem protez, jest to na szczęście banalnie proste. Wskazane jest aby wieczorową porą je dobrze wypłukać w wodzie, następnie osuszyć przy pomocy na przykład chusteczki lub ręczniczka papierowego. Bywa, że w przestrzeniach między zębowych zatrzymują się resztki jedzenia. W tym przypadku czyszczenie odbywa się za pomocą zwykłej szczoteczki do zębów. To zdecydowanie najlepsza opcja dla fanów prostych rozwiązań.