Ile kosztuje naprawa ukruszonego zęba? Jak kosztowny to problem?


Ząb, który uległ ukruszeniu to niemały problem dla utrzymania pożądanej estetyki uzębienia w jamie ustnej. Wbrew pozorom, nawet drobne ukruszenia czy ewentualne pęknięcia szkliwa są niezwykle niebezpiecznymi sytuacjami, które nie powinny być w żadnym stopniu ignorowane. Powody dla podjęcia takiej decyzji bywają doprawdy różne. Przede wszystkim, rekonstrukcja tak drobno uszkodzonego zęba jest stosunkowo niedroga i może być wykonana w przeciągu nawet pojedynczej wizyty u stomatologa. Znacznie gorszym pomysłem będzie moment, w którym odpuścimy leczenie ukruszonego zęba! Dziś dla wszystkich potencjalnych pacjentów odpowiemy na pytania takie jak te ile kosztuje naprawa ukruszonego zęba, co zdobyć w momencie, gdy w naszej jamie ustnej znajduje się lekko ukruszony ząb i nie tylko! Sprawimy, że ukruszona jedynka przestanie być problemem!

 

Lekko ukruszony ząb — co robić?

 

Co sprawia, że w naszej jamie ustnej pojawia się lekko ukruszony ząb? Otóż powodami występowania ukruszeń są między innymi próchnica i niefortunne wypadki. Zacznijmy od próchnicy — czesto jeżeli dopuścimy do rozwoju ubytków próchniczych, to przez zniszczenie szkliwa może dojść do odkruszenia się drobnego elementy zęba. Poza tym ukruszenia zębów są często efektem pechowych wypadków. Czasami przecież wystarczy pozornie niegroźne uderzenie w okolice jamy ustnej, a dojdzie wtedy do ukruszenia czy nawet ułamania zęba. Co wtedy zrobić

 

Sytuacja jest dość prosta — jeżeli męczy nas ukruszona jedynka, powinniśmy najpierw udać się do gabinetu stomatologicznego celem podjęci leczenia stomatologicznego. Wbrew pozorom, nie jest to wcale tak kosztowna procedura. Zastanawiacie się pewnie ile kosztuje naprawa ukruszonego zęba? Otóż panuje tutaj bardzo prosta zasada: im wcześniej udamy się na zabieg rekonstrukcji ukruszonego zęba, tym tańsze to będzie. Często jest to koszt około 100-200 złotych, a jeżeli będziemy zwlekać, to być może będzie konieczne skorzystanie z leczenia kanałowego, generującego niewspółmiernie wyższe koszty. Leczenie kanałowe to nieraz przynajmniej 500 złotych opuszczających nasz portfel!

 

26

 

Jak jednak wygląda naprawa problemu, jakim lekko ukruszony ząb. Otóż sposób leczenia zależny jest od konkretnej sytuacji. Gdy fragment zęba zostanie ukruszony, podejmuje sie decyzję o odbudowie. Często wystarcza założenie wypełnienia kompozytowego, aby efektywnie odbudować ząb uszkodzony w wyniku takich sytuacji, jakie omawialiśmy wcześniej. Ząb musi być jednak odpowiednio przygotowany. Drogą opcją na lekko ukruszony ząb jest licówka, czyli bardzo cienki płatek najczęściej wykonywany z materiału porcelanowego. To jednak znacznie bardziej kosztowne rozwiązanie. Wybór należy do was!

 

Mamy więc już teraz nadzieję, że wiecie ile kosztuje naprawa ukruszonego zęba i co najważniejsze jak sobie z nią radzić. Dziś więc już wiecie, że ukruszona jedynka.

To wcale nie tak duża tragedia, jak mogłoby się wydawać — wystarczy zasięgnąć pomocy stomatologa!

 

Kategorie