Jak prawidłowo myć zęby?


mycie_zebow

Gwarantujemy wam, że jeżeli zapytalibyśmy was o to, czy wiecie jak wygląda poprawnie przeprowadzenie szczotkowanie zębów, czy też co możecie zrobić, żeby polepszyć wasze czyszczenie zębów… to nie wiedzielibyście, co zrobić z tym fantem! Właśnie dlatego, dziś odpowiemy sobie na kilka najważniejszych kwestii, takich jak to, jak powinno wyglądać szczotkowanie zębów, jaka technika zaoferuje wam najlepsze czyszczenie zębów i jak poprawnie zadbać o swój język!

Jak prawidłowo czyścić zęby za pomocą nici dentystycznych?

Zanim jednak omówimy szczotkowanie zębów, skupimy się na… nici dentystycznej! Zanim zaczniecie „pracę” ze szczoteczką, powinniśmy wpierw oczyścić przestrzenie międzyzębowe przy pomocy wspomnianej już nici. Takie czyszczenie zębów powinno być waszym obowiązkiem. Jak jednak wykonać takie czyszczenie zębów? Na samym początku utnijcie odpowiednio długi kawałek nici dentystycznej i owinąć wokół palców wskazujących. Następnie należy wsunąć nić pomiędzy sąsiadujące zęby i poruszać nią na boki kierując się w odpowiednim kierunku. Czyszczenie zębów — pierwszy etap zakończony!

Odpowiednia technika szczotkowania zębów

Jak jednak przeprowadzić szczotkowanie zębów w odpowiedni sposób? Stomatolodzy są zgodni – cały ten proces należy rozpocząć od czyszczenia zewnętrznej powierzchni zębów przy zamkniętej szczęce. Następnie szczotkowanie zębów powinno być kontynuowane poprzez czyszczenie zębów ze strony powierzchni żującej, a następnie do części wewnętrznych części uzębienia. Na samym końcu warto skupić się na tym, aby wykonać dokładne szczotkowanie zębów wzdłuż linii dziąseł! To miejsce jest szczególnie narażone na ataki bakterii i drobnoustrojów. Warto także zainteresować się tym, jakie techniki oferują najlepsze efekty! Tak naprawdę najpopularniejszymi i zarazem najskuteczniejszymi sposobami nadal pozostaje technika okrężna oraz wymiatająca! Tak zakończone szczotkowanie zębów.

Czyszczenie języka

Szczotkowanie zębów to jedno, ale czy pamiętacie o tym, aby zając się także językiem? Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie on jest głównym powodem powstawania nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej! Zapach ten to efekt utrzymania na języku bakterii oraz innych drobnoustrojów. Wiele szczoteczek ma już specjalne „skrobaczki”, dzięki którym można w łatwy sposób oczyszczać język z nagromadzonego osadu. Jeżeli więc zadbamy o czyszczenie zębów, lecz ignorujemy język… możemy spodziewać się nieprzyjemnych konsekwencji! Jak więc widzicie, poprawne czyszczenie zębów to nie tylko odpowiednie szczotkowanie!