Czas leczenia nakładkami Clear Aligner


Współczesne rozwiązania z zakresu ortodoncji są skupione nie tylko na skuteczności, lecz również na tym, aby wygoda pacjentów była postawiona na pierwszym miejscu. Właśnie dlatego da się zauważyć pewien trend, który coraz bardziej zyskuje na sile! Mowa tutaj o rozwiązaniu, jakim są nakładki Clear Aligner. Co ciekawe, mimo że są one niezwykle niepozorne, to efekty uzyskiwane przy ich pomocy sprawiają, że zęby pacjentów są na nowo piękne i prezentują się świetnie! Czym więc są te niewidoczne nakładki Clear Aligner? Jakie są zalety jego wykorzystania? Sprawdźmy to!

Czym jest niewidzialny aparat ortodontyczny Clear Aligner?

Na samym początku warto omówić to, czym tak naprawdę są nakładki Clear Aligner. Otóż jest to niezwykle świeża i estetyczna alternatywa dla klasycznej ortodoncji. Clear Aligner ma postać zestawu przezroczystych nakładek z materiału termoformowalnego, które mają różną grubość i zarazem twardość. Ich budowa sprawia, że wywierają one siły na uzębienie w całkowity inny sposób niż tradycyjny aparat metalowy. Kiedy metalowy aparat wykorzystuje łuki oraz zamki, to Clear Aligner robi to przez samą twardość tworzywa. Te nakładki wykonywane są w trzech egzemplarzach — modelu soft (grubość 0,5 mm), modelu medium (grubość 0,625 mm) oraz modelu hard (tutaj grubość nakładki wynosi aż 0,75 mm)!

Zalety leczenia nakładkami Clear Aligner

Wykorzystanie Clear Aligner musi być zawsze podyktowane właściwą diagnozą, gdyż nie mogą być one zastosowane w każdej sytuacji. Jeżeli jednak możliwe będzie jego wykorzystanie, to pacjent otrzyma możliwość uzyskania niespotykanego wcześniej komfortu. Takie nakładki Clear Aligner w porównaniu do innych aparatów ortodontycznych są całkowicie bezbarwne i przezroczyste, przez co osoby postronne na pewno nie zauważą ich obecności na zębach! Co ważniejsze – prócz komfortu, leczenie Clear Aligner jest praktycznie bezbolesne, a same nakładki nie powodują nieprzyjemnych podrażnień błony śluzowej.

Aparat Clear Aligner – zalety

Jakie zalety oferują nakładki Clear Aligner wszystkim użytkownikom? Otóż przede wszystkim są one stosunkowo tanie, gdyż za komplet trzech nakładek należy zapłacić około 700 złotych. Inne koszty, jakie trzeba będzie ponieść to ewentualne wizyty kontrolne aby sprawdzić czy Clear Aligner wykonuje swoje działania czy też zakup retainera, który uniemożliwi zębom powrót do wcześniejszego ustawienia. Należy jednak wspomnieć również o tym, jak higienicznym rozwiązaniem są nakładki Clear Aligner! Ich czyszczenie jest wręcz banalne – wystarczy woda i specjalny proszek, który otrzymacie od swojego ortodonty! ciężko o jeszcze prostszy w bieżącej obsłudze aparat!