Zalety implantów stomatologicznych


implanty

Utrata zęba, nawet pojedynczego to nie tylko dramat dla pacjenta pod względem estetyki, lecz także, choć rzadko zdajemy sobie z tego sprawę — pod względem zdrowotnym. Niemalże od razu, pod wypadnięciu zęba (przed wszczepieniem implantu) rozpoczyna się proces resorpcji, czyli najzwyczajniej mówiąc — zaniku kości. Brak jakiejkolwiek reakcji w związku z zaistniałym stanem rzeczy jest bardzo, ale to bardzo niebezpieczny dla zdrowia! Na całe szczęście — istnieje rozwiązanie, które może pomóc w zażegnaniu jakichkolwiek problemów, a jest nim implant stomatologiczny! Jakie walory oferuje pacjentom implantologia? Czy warto zdecydować się na implant? Sprawdźmy to i zastanówmy się ile w tym prawdy!

Walory estetyczne implantu zębowego

Na samym początku warto jednak zastanowić się nad tym, dlaczego estetyka implantów jest tak ważna. Ich silną stroną jest to, że implanty są wręcz idealnym sposobem na odbudowę uzębienia. Poprawnie wszczepiony implant jest całkowicie niewidoczny, a po wprowadzeniu odbudowy protetycznej na jego bazie — całość jest niemalże niemożliwa do odróżnienia przy nawet dokładniejszym przyjrzeniu się. Implant po zrośnięciu jest wręcz niezauważalny, co sprawia, że nie jest on tak widoczny, jak klasyczna proteza. Implanty to absolutny lider efektywnej odbudowy braków w uzębieniu!

A co z higieną? Sprawa jest dość prosta — wystarczy że zadbacie o zęby osadzone na implantach w ten sam sposób jak o tradycyjne uzębienie, a zaufajcie nam — odwdzięczą się one pięknym wyglądem. Zadbajcie o szczotkowanie, nitkowanie i unikanie zbyt pokaźnego gromadzenia się resztek pokarmów — a ząb na implancie będzie zabezpieczony przed ewentualnymi infekcjami! Potraktujcie ząb na implancie jak każdy inny, a wtedy będzie on spisywał się świetnie!

Walory funkcjonalne implantu zębowego

Czas jednak powiedzieć coś o funkcjonalności implantów, która jest przecież równie ważnym aspektem implantologii, jeżeli nawet nie ważniejszym! Przede wszystkim, fakt, że przypominają one śrubę pozwala na osiągnięcie niezwykle zadowalających efektów. Implantolog, pod warunkiem tego, że istnieje właściwa ilość kości do jego wszczepienia, może swobodnie umieścić implant w dowolnym miejscu w szczęce czy żuchwie. Jeżeli mówimy też o samej funkcjonalności, to tak naprawdę żadne inne rozwiązanie nie daje takiej stabilizacji potencjalnej odbudowy protetycznej, jak właśnie implant! Pacjent nie musi obawiać się tego, że wszczepiony implant wypadnie z jamy ustnej bądź też się poluzuje. Nie sposób tego nie docenić!