Jakie implanty stomatologiczne wybrać?


Implanty

Implanty stomatologiczne na pierwszy rzut oka wydają się podobnymi rozwiązaniami… i nic w tym dziwnego. Dla laika implant nadal pozostanie implantem! Możecie więc zastanawiać się — jakie implant wybrać przy rozpoczynaniu leczenia? Dziś przyjrzymy się czterem najważniejszym implantom dostępnym na rynku i co ważniejsze — podpowiemy wam, które z nich wykazują się najciekawszymi zaletami!

Implanty Straumann

Na samym początku omówimy implanty Straumann. Są one dostępne w prawdziwie rozmaitych kształtach, przez co ich dostosowanie do potrzeb pacjenta. Czymś, co na dodatek wyróżnia te implanty jest ogólne przeznaczenie do odbudowy siekaczy czy też moment wypadnięcia zęba z jamy ustnej, kiedy potrzebna jest tymczasowa stabilizacja. Implanty te dostępne są w dwóch możliwościach i wyróżniają się tym, jaki rodzaj powierzchni implanty pokrywa jego część śródkostną.

Implanty Bego Semados

Implanty Bego Semados, wykonane z czystego tytanu, przez co uznawane są za najbardziej uniwersalne modele implantów. Zdecydowanie najczęściej stosuje się je przy postępującym zaniku kości, który jeżeli zostanie pozostawiony sam sobie — może mieć on ogromny wpływ na zdrowie jamy ustnej. Możecie dziwić się, lecz… może dojść nawet do zniekształceń twarzy! Poza tym należy wspomnieć że implanty Bego Semados są stosowane w procesie leczenia implantologicznego jako rozwiązanie pomocne w gojeniu implantów czy także odciążają tkanki miękkie (takie jak dziąsła) po wykonaniu bardzo poważnych zabiegów. Jeżeli chodzi o kwestie wizualne (ale też i funkcjonalne) implant Bego Semados jest znacznie bardziej smukły w kształcie, co pozwala dostosować ustawienie sztucznego zęba pod właściwym kątem.

Implanty Nobel Biocare

Jeżeli chodzi o trzeci z omawianych implantów, model Nobel Biocare, to jego wszczepienie jest niemalże bezpośrednio połączone z szeregiem korzyści! Po pierwsze, znacząco zmniejszają one ingerencję w tkanki podczas samej implantacji. Bezpośrednią konsekwencją tego faktu jest to, że sam zabieg trwa znacznie mniej czasu. Stomatolodzy cenią także implanty za to, że bezpośrednio po ich wszczepieniu możliwe jest zastosowanie korony protetycznej!

Implanty Nobel Active

Nie można także zapomnieć o tym, co oferuje najnowszy model implantów Nobel Active! Ich pojawienie się na rynku sprawiło, że zainteresowanie implantologów i protetyków znacząco wzrosło! Ich zastosowanie jest możliwe na praktycznie każdym typie kości dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie ich w niemalże wszystkich warunkach klinicznych! Jak więc widzicie — implant implantowi nierówny!