Czy proteza szkieletowa jest wygodna? Jak nosi się taką protezę


Protetyka stomatologiczna to bardzo szeroka nauka stomatologii, która w ostatnich latach znacząco rozwinęła się. Jej rozwój wynika z faktu, że pacjenci są gotowi wydać coraz więcej pieniędzy na rozwiązania protetyczne, które będą dla nich komfortowe, wręcz nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Dodatkowo, coraz więcej pacjentów chce pożegnać problem bezzębia – wynika to ze zwiększonej świadomości na temat tego, jakie niekorzystne skutki może nieść bezzębie.

 

Wielu pacjentów myśli o tym, czy proteza szkieletowa jest wygodna. Zastanawianie się, jak wygląda proteza szkieletowa zębów jest bardzo ważne, gdyż tak naprawdę jest to jedno z najlepszych rozwiązań protetycznych. Niestety – wzrost ilości przetwarzanej żywności powoduje, że nasze zęby są w coraz gorszej kondycji, co prowadzi do konieczności wykorzystania takich rozwiązań. W tym artykule wyjaśnimy, czy proteza szkieletowa jest wygodna, a także ile kosztuje proteza szkieletowa. Nieobce w tym artykule będzie także poruszenie tematu, jak wygląda proteza szkieletowa. Zapraszamy do lektury!

 

Jak wygląda proteza szkieletowa zębów

 

Zastanawiasz się, czy proteza szkieletowa jest wygodna? Pacjenci, którzy przez długi czas nosili protezę akrylową twierdzą, że jest ona dużo wygodniejsza od akrylowej. Plusem protezy szkieletowej jest sposób mocowania – taką protezę mocuje się na zębach, jednak ze względu na jej budowę jest ona lżejsza, przez co trzyma się dużo bardziej i lepiej, niż tradycyjna proteza akrylowa. Kolejnym plusem protezy szkieletowej jest fakt, iż przy żuciu siły powstałe są przekazywane na pozostałe zęby, a nie na błonę śluzową i zęba, co powoduje, że używanie takich protez jest wygodniejsze.

 

Prócz tego, plusem takiego rozwiązania protetycznego jest fakt, iż jest ona bardziej dyskretna. Z racji tego, że taka proteza jest mniejsza, jej widoczność jest znacząco ograniczona względem protezy akrylowej. To spory plus!

 

Kwestia tego, czy proteza szkieletowa jest wygodna, jest już doskonale wyjaśniona. W takiej sytuacji zapraszamy do zorientowania się, ile przyjdzie ci zapłacić za udogodnienie w postaci posiadania tego rodzaju protezy. 

 

Ile kosztuje proteza szkieletowa

 

Wiesz juz, czy proteza szkieletowa jest wygodna. Teraz warto dowiedzieć się, ile kosztuje taka proteza. Przede wszystkim warto zacząć od informacji, z której na pewno nie będą zadowolone osoby korzystające z refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Proteza szkieletowa nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co prawdopodobnie doprowadzi do konieczności pokrycia całego leczenia z kieszeni pacjenta.

 

Cena protez szkieletowych niestety nie jest ujednolicona i różni się od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest ilość materiału, który będzie wykorzystany do produkcji protezy, a także z jakich materiałów proteza ma być wykonana. Dodatkowo przy ustalaniu ceny ważny jest aspekt ukrycia materiałów mocujących – im bardziej pacjent będzie chciał je ukryć, tym więcej będzie musiał zapłacić.

Kategorie