Czy w ciąży można chodzić do dentysty?


Leczenie zębów na bieżąco jest ważne, aby uchronić się od konieczności przeprowadzania bolesnych zabiegów. W momencie, gdy odwlekasz leczenie choroby, pozwalasz na rozwinięcie choroby do niewyobrażalnie dużego poziomu, którego wyleczenie może być bardzo trudne. Wobec tego można łatwo przyznać, że w przypadku choroby czas działa zawsze na naszą niekorzyść – szczególnie wtedy, gdy nie podejmujemy żadnych działań, aby ją wyleczyć.

 

Na pewno w takiej sytuacji zastanawiasz się, czy w ciąży można chodzić do dentysty. Warto jest wiedzieć między innymi, czy znieczulenie w ciąży u dentysty może być szkodliwe, aby poniekąd nakreślić sobie, z jakich zabiegów będziemy mogli skorzystać. Prawdą jest, że niektórych zabiegów praktycznie nie da się wykonać bez znieczulenia – uspokojenie pacjenta i uśmierzenie bólu w przypadku części zabiegów, szczególnie chirurgicznych, jest konieczne. Dowiedz się, czy w ciąży można chodzić do dentysty i czy znieczulenie u dentysty może zaszkodzić ciąży. 

 

Ciąża a dentysta

 

Ciąża a dentysta – jak to wygląda? Czy w ciąży można chodzić do dentysty? Sprawa nie jest tak oczywista, bądź co bądź ciąża to szczególny czas, podczas którego kobieta jest odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale także za nienarodzone jeszcze dziecko. Wobec tego czas ten powinien być spożytkowany w ten sposób, aby dostarczyć dziecku możliwie mało bodźców, które mogłyby zaburzyć jego rozwój. Jak to więc wygląda?

 

W kwestii „ciąża a dentysta” można śmiało przyznać, że z chodzeniem do dentysty w trakcie ciąży nie ma żadnego problemu. Wszystko jest kwestią tego, w jakim celu decydujemy się na skorzystanie z usług dentysty. Jeśli wykonujemy u niego typową wizytę konsultacyjną, mającą na celu określić stan zębów, to nie powinniśmy się czegokolwiek obawiać. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy zdecydujemy się na podjęcie różnych zabiegów, na przykład chirurgicznych z wykorzystaniem środków znieczulających. Problem także może pojawić się przy diagnozie.

 

Wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, które w wielu przypadkach jest wręcz niezbędne do wykonania, aby przeprowadzić leczenie, w trakcie ciąży może być zrobione tylko w specjalnych przypadkach. Takim specjalnym przypadkiem jest sytuacja, w której kondycja uzębienia pacjentki zagraża jej zdrowiu i życiu, przez co nie ma możliwości odczekania do porodu z leczeniem. Promieniowanie rentgenowskie może mieć bardzo niekorzystny wpływ na rozwój dziecka, dlatego w ciąży zdecydowanie zalecane jest unikanie go.

 

Czy znieczulenie u dentysty może zaszkodzić ciąży

 

Znieczulenie w ciąży u dentysty to wbrew pozorom bardzo prosty temat. Oczywiście im mniej takich substancji wprowadzamy do naszego krwiobiegu, tym lepiej. Ale im mniej stresu w naszym życiu, tym jeszcze lepiej. Stres niewątpliwie mógłby być wywołany przez reakcje bolesne, spowodowane brakiem znieczulenia przy bolesnym zabiegu. Wbrew obiegowym opiniom znieczulenie w ciąży można podać, jednak wymaga to poinformowania dentysty – tak, aby dobrał przyszłej mamie odpowiedni środek pozbawiony adrenaliny lub noradrenaliny.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia gabinetu https://verdeclinic.pl/ 

Kategorie