Ile kosztuje zdjęcie panoramiczne zębów?


Diagnostyka w stomatologii jest niezwykle ważna. Dzięki niej, jesteś w stanie dowiedzieć się, co ci tak w zasadzie dolega! Tak naprawdę, bez prawidłowej diagnostyki nie jesteś w stanie sprawić, że leczenie, które podejmiesz, będzie prawidłowe. Jeśli nie wykonasz badań, bądź też będą one niedokładne, działania mające na celu zwalczyć źródło twojego niepokoju będą wykonywane po omacku.

 

Z tego powodu warto dowiedzieć się, ile kosztuje zdjęcie panoramiczne zębów. Wiedza na temat tego, ile kosztuje zdjęcie panoramiczne zębów, pozwoli ci zrozumieć, że oszczędzanie na diagnostyce jest totalnie bez sensu! Cena zdjęcia panoramicznego jest uzależniona od tego, jakie miejsce jest nim objęte. I tak w przypadku zdjęcia stawu skroniowo-żuchwowego przyjdzie ci zapłacić 100-150 złotych, gdzie zdjęcie całej szczęki wraz z żuchwą będą kosztować nawet 400 złotych. Dodatkowo płatną usługą jest opis zdjęcia, co sprawi, że interpretacja uzyskanego obrazu będzie ci zawsze towarzyszyć. Tak wygląda kwestia tego, ile kosztuje zdjęcie panoramiczne zębów. Teraz przejdziemy do informacji, czy na RTG zęba potrzebne jest skierowanie

 

Czy na rtg zęba potrzebne jest skierowanie

 

Wiesz już, ile kosztuje zdjęcie panoramiczne zębów. Teraz warto dowiedzieć się, czy rodzaj badania, którym jesteś zainteresowany, będzie wymagać wykonania znieczulenia. Jak się okazuje, do przeprowadzenia tego rodzaju badania niewykonane jest uzyskanie skierowania lekarza. Ze względu na to, iż jest to badanie nieinwazyjne, na dobrą sprawę można je wykonać w momencie, gdy sami uznamy, że coś jest nie tak – bez konsultacji z lekarzem. 

 

Informacja dotycząca opisu zdjęcia stanowi dodatkowy atut, gdyż za tak naprawdę niewielką opłatą jesteśmy w stanie uzyskać rzetelną analizę uzyskanego obrazu. To sprawi, że dalszy kontakt z lekarzem, celem zapewnienia sobie dokładniejszej opinii na temat uzyskanego obrazu, nie będzie konieczne. Za dodatkowy opis przyjdzie ci zapłacić nie więcej, niż 50 złotych.

 

Zdjęcia panoramiczne zębów – co pokazuje?

 

Na pewno zastanawiasz się, zdjęcie panoramiczne zębów co pokazuje. Warto jest to wiedzieć, by ocenić sens wykonania takiego zdjęcia. Jeśli zastanawiasz się, zdjęcie panoramiczne zębów co pokazuje, odpowiadamy – przede wszystkim wykonuje się je po to, aby dokonać rozeznania w zakresie próchnicy. Jeśli ząb wygląda na zdrowy – to jeszcze nie powinno stanowić wyznacznika na temat tego, że próchnica nie rozwija się. Może ona rozwijać się także wewnątrz zęba, co jest doskonale widoczne na zdjęciu panoramicznym.

 

Drugim przykładem sytuacji, w której warto jest wykonać zdjęcie panoramiczne zębów, jest sytuacja, w której pacjent chce zweryfikować poprawność wykonanego leczenia kanałowego. Na podstawie zdjęcia panoramicznego jesteś w stanie zweryfikować, czy kanały zęba zostały prawidłowe wypełnione, a także czy ogółem leczenie zostało poprawnie wykonane.

 

Dobrym zastosowaniem pantomogramu jest także sytuacja, w której pacjent chce skorzystać z rozwiązania protetycznego. Zdjęcie panoramiczne pozwoli lepiej opracować jamę ustną przed leczeniem.