Implanty zębów – czy warto się zdecydować?


implanty zębów

Implanty zębów – czy warto się zdecydować?

Dbanie o piękny uśmiech nie oznacza konieczności dbania o zęby z uporem maniaka. Nie można jednak pójść w drugą stronę i mocno zaniedbywać zębów. W takim przypadku może dojść do wypadnięcia zębów lub ich znacznego uszkodzenia, co spowoduje konieczność rekonstrukcji. 

 

W takich przypadkach z pomocą przychodzą implanty zębowe. Implantacja stomatologiczna to alternatywa dla naturalnych zębów, stosuje się je w momencie kiedy zęby nie będą mogły zostać zrekonstruowane. Implanty przydadzą się, by zapobiec różnym przykrym konsekwencjom nieposiadania zębów, np zmiany kształtu twarzy. 

Czym są implanty zębowe?

 

Implantację zębów wizualnie najłatwiej jest przyrównać do śrub. Ten rodzaj rozwiązania jest umieszczany w odpowiednio spreparowanym zębodole. Implant stomatologiczny, a konkretnie – proces implantacji wiąże się z pewnym dyskomfortem, jednak na czas leczenia stosowane jest znieczulenie miejscowe. 

 

Wykorzystanie implantów zębowych stanowi jedną z lepszych form rekonstrukcji funkcjonalności uzębienia. Implant, w połączeniu z koroną protetyczną na przykład porcelanową, jest wizualnie i funkcjonalnie mocno zbliżony do zębów naturalnych pacjenta. Implanty są coraz powszechniejsze, można to zauważyć głównie za naszą zachodnią granicą, gdzie niemieccy pacjenci coraz bardziej przekonują się do implantów stomatologicznych.

 

Zalety implantów zębowych i czy warto się zdecydować?

 

Implanty zębowe zyskują niesamowicie wysoką stabilność. Proces osteointegracji sprawia, że trzymają się one praktycznie sztywno, nie ruszają się, nie ma ryzyka że wypadną bez konkretnego powodu. Wszczepy, które są zespojone z kością pacjenta, trzymają się bardzo dobrze i mogą z powodzeniem posłużyć zarówno jako podstawa dla korony protetycznej, ale także jako podstawa dla innego rozwiązania protetycznego, na przykład dla protezy stałej.

 

Kategorie