Prostowanie zębów metodą nakładkową – cena


Prostowanie zębów metodą nakładkową – cena

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się prostowanie zębów metodą nakładkową cena jest dosyć przystępna. Nie ulega wątpliwości, że wszyscy marzą o prostych zębach. Wśród najpopularniejszych metod leczenia ortodontycznego można wymienić nakładki prostujące na zęby oraz metalowy aparat stały. W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega prostowanie zębów metodą nakładkową cena może wszystkich zaskoczyć.

Ile kosztuje prostowanie zębów nakładkami?

Pacjenci preferują również szybkie metody, takie jak licówki oraz korony protetyczne. Uznanie zdobywa także relatywnie tani i małoinwazyjny bonding zębów. Prostowanie zębów to zabieg polegający na wyrównywaniu skrzywionych zębów przy użyciu stomatologii zachowawczej, protetyki lub ortodoncji. Można to zrobić aparatem ortodontycznym lub przezroczystymi nakładkami na zęby. Coraz więcej ludzi prostuje jedynie zęby przednie dolne lub górne. Zdarza się, że pacjenci decydują się na prostowanie pojedynczych zębów.

Warto podkreślić, że powoli metody operacyjne odchodzą do lamusa, natomiast na popularności cały czas zyskuje leczenie nakładkami prostującymi zęby. Elementem całościowego dbania o jamę ustną jest prostowanie zębów u dorosłych. Można śmiało powiedzieć, że pacjenci po 20 roku życia najczęściej wybierają prostowanie zębów metodą nakładkową cena nie jest strasznie wygórowana.

Jaka jest najlepsza proteza całkowita?

Godne polecenia są nakładki typu Invisalign, które są naprawdę skuteczne. Niewidoczne leczenie nakładkami prostującymi zęby wolą osoby po 30 roku życia. Jeśli zęby nie są bardzo krzywe to można zdecydować się na bonding zębów lub licówki. Po 40 roku życia prostowanie zębów przeprowadza się, żeby przygotować miejsce na implant i dla zdrowia dziąseł. Z kolei kamuflaż wady koronami jest wykonywany z reguły po 50 roku życia. Koszt nakładek prostujących zęby jest tylko pozornie wyższy niż tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Warto jednak zliczyć koszty wszystkich wizyt i usług dodatkowych, a wtedy okaże się, że różnica wcale nie jest taka duża. Należy pamiętać, że koszt leczenia zależy od kilku czynników i nie jest taki sam dla każdego pacjenta.

Te czynniki to głębokość i rodzaj wady, a także liczba potrzebnych nakładek. Koszty leczenia można sobie jednak rozłożyć, ponieważ nie trzeba się martwić o niespodzianki związane z dodatkowymi wydatkami. Dużą zaletą jest fakt, że w niektórych gabinetach ortodontycznych istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty. To oznacza, że nie trzeba całej kwoty płacić jednorazowo i można sobie wszystko lepiej zaplanować. Prostowanie zębów metodą nakładkową cena to około 150 zł miesięcznie, w zależności od korygowanych wad. Zdarza się, że bezpłatna jest pierwsza wizyta w niektórych placówkach. Już od około 3 roku życia można zacząć prostowanie zębów mlecznych. Krzywe zęby leczy się trainerami u najmłodszych, którzy mają nawyk obgryzania paznokci i oddychania przez usta.

Więcej możliwości korygowania zgryzu mamy u dzieci starszych. Aparatem ruchomym można prostować zęby starszym dzieciom z uzębieniem mieszanym. Młodzież może mieć leczenie aparatem nakładkowym lub stałym. Od 4000 zł do 8000 zł wynosi cena podczas leczenia małych i średnich wad zgryzu. Z tego wynika, że koszt jest taki sam lub niższy, jak przeciętna cena leczenia tradycyjną metodą. Z kolei pełne leczenie stałym aparatem może kosztować nawet 13 000 zł. U dorosłych samo prostowanie zębów może nie wystarczyć.

Invisalig

Nakładkami prostującymi zęby lub aparatami ortodontycznymi leczy się duże wady zgryzu. Licówkami, koronami i mostami protetycznymi można zakamuflować mniejsze nieprawidłowości zębowe. To dentysta po dokładnym badaniu jamy ustnej dobiera metody prostowania zębów. Po założeniu na zęby nakładki są niewidoczne, więc nie powodują żadnego dyskomfortu. Na wymagają naklejania na zęby metalowych elementów i cechują się komfortem noszenia. Takie nakładki zdejmuje się z zębów do jedzenia i na ważne spotkania. Jest to duża przewaga nad aparatami tradycyjnymi.

Od stopnia nieprawidłowości w uzębieniu zależą koszty prostowania zębów. Prostowanie zębów metodą nakładkową cena jest indywidualnie ustalana przez lekarza na podstawie potrzeb pacjenta. Stomatolog musi uwzględnić rodzaj wad wymagających korekty oraz długość leczenia. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych ortodontów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Po kilku miesiącach mogą być widoczne już pierwsze efekty procesu prostowania zębów przy pomocy nakładek.

Warto dodać, że trójwymiarowa symulacja zębów i jamy ustnej jest tworzona podczas planowania leczenia. Za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej otrzymywanej wraz z nakładkami można oceniać późniejsze postępy. Efekt uzyskany podczas leczenia trzeba jeszcze później utrwalić, żeby zęby pozostały proste i się ponownie nie przesuwały. Właśnie w tym celu wykorzystywane są nakładki retencyjne, które nosi się przez kilka miesięcy, a następnie zakłada jedynie do snu. Osoby, które chcą przetestować nakładki powinny najpierw udać się do ortodonty, żeby wykonać skan zębów. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jak wygląda prostowanie zębów.

Kategorie