Ważne informacje o implantach stomatologicznych


implant

Implanty stomatologiczne, mimo tego, że są stosunkowo często stosowanym rozwiązaniem, to nadal owiane są pewną mgłą tajemnicy To właśnie dlatego, powstaje ten artykuł! Mamy nadzieję, że dzięki niemu, odpowiemy wam na nurtujące was pytania! Czym tam tak naprawdę jest implant zęba? Jakie rodzaje implantów możemy wybrać? Co sprawi, że implantolog odmówi wykonania zabiegu? Ile faktycznie wszczepia się implant zęba? No i co najważniejsze-czy implant zęba może być wszczepiony każdemu pacjentowi?

Czym jest implant zęba?

Implant zęba lub lub lub też implant stomatologiczny to nic innego jak śruba wprowadzana bezpośrednio w kość, mająca stać się zastępstwem naturalnego korzenia zęba. Jest to prawdopodobnie najbardziej stabilne rozwiązanie pozwalające na wypełnienie braków zębowych. Po wprowadzeniu tej śruby, jaką jest implant stomatologiczny można bezproblemowo „nabudować” wybraną odbudowę stomatologiczną. To bardzo powszechnie stosowane rozwiązanie.

Rodzaje implantów zębowych

Głównym czynnikiem wyróżniającym implanty zębowe jest materiał, z jakiego są one wykonane. Klasyczny implant zębowy wykonany jest z tytanu. Ten materiał jest nie tylko biozgodny ale też odporny na zniszczenia. Alternatywą dla tego implantu jest implant cyrkonowy, wykonany z tlenku cyrkonu. Ich głównym czynnikiem, je wyróżniającym jest cena oraz wrażenia estetyczne.

Implanty zębowe – przeciwwskazania

Pierwszym i wręcz najważniejszym przeciwwskazaniem do wszczepienia uzupełnienia, jakim jest implant zębowy jest brak odpowiedniej ilości kości w miejscu potencjalnego wszczepu. Bez tego implantolog nie może zagwarantować że implanty zachowają swoją stabilność. Nie można także zapomnieć o takich oczywistych kwestiach jak zdrowe miejsce potencjalnego wszczepienia implantu, wolne od na przykład stanów zapalnych. Innymi przeciwwskazaniami które sprawiają, że implanty nie są możliwe do wszczepienia są choroby organizmu, takie jak cukrzyca czy zaburzenia krzepnięcia krwi.

Ile trwa wszczepienie implantu?

Wbrew pozorom, implant stomatologiczny można wszczepić w niezwykle krótkim czasie, nie przekraczającym pół godziny. Należy jednak pamiętać o tym że implanty wymagają także rehabilitacji, aby uzyskały one maksymalną stabilizację. DOpiero wtedy, tak „wyleczone” implanty mogą stać się podstawą odbudowy protetycznej. Na całe szczęście, coraz więcej gabinetów oferuje implanty zębowe do implantacji natychmiastowej. Tak przygotowany implanty nie wymagają żadnej rehabilitacji przez co w znacznie szybszym czasie pacjent będzie mógł cieszyć się z pięknego uzębienia!

Czy implant można wszczepić każdemu?

Nie sposób też nie zapytać o najważniejszą kwestię: czy implant zębowy można wstawić każdemu? Otóż okazuje się, że tak! Współczesny rozwój implantologii sprawił, że tak naprawdę nie istnieją żadne przeciwwskazania do implantacji wszczepu. Jak już jednak wspomnieliśmy, jeżeli w miejscu potencjalnego wszczepu znajduje się niewłaściwa ilość kości, bądź też pacjent całkowicie nie wyleczył zęby z ognisk próchnicy czy nagromadzonego kamienia nazębnego – implantologia nie ma racji bytu.

Kategorie